Koç Üniversitesi Hastanesi “Arkadaşım Diyabet Koşusu” İle Diyabete ve Diyabetle Barışık Yaşamaya Dikkat Çekiyor

ABONE OL
Kasım 18, 2017 19:15
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Koç Üniversitesi Hastanesi ile Diyabetli Çocuklar Vakfı tarafından hayata geçirilen “ “Arkadaşım Diyabet Koşusu”nun ilki 18 Kasım Cumartesi günü Bağlarbaşı Korusu’ndaki Koç Topluluğu Spor Kulübü’nde düzenlenecek. Herkese açık olarak gerçekleştirilen koşu, diyabete ve egzersizin diyabetlilerin yaşamında yaratacağı farka dikkat çekmeyi hedefliyor.

Koç Üniversitesi Hastanesi Çocuk Endokrin ve Diyabet Kliniği ile Diyabetli Çocuklar Vakfı tarafından hayata geçirilen “Arkadaşım Diyabet Koşusu” bu yıl, 18 Kasım Cumartesi günü Bağlarbaşı Korusu’ndaki Koç Topluluğu Spor Kulübü’nde gerçekleştirilecek.

Diyabetle arkadaş olmak, diyabetle yaşamın ilk adımıdır. Bir kez diyabet olunca artık geçmişi geride bırakıp, geleceğe bakmak; diyabetle barışık bir yaşam sürmek en iyisidir.

Her yıl düzenlenecek “Arkadaşım Diyabet Koşusu”, egzersizin diyabetlilerin yaşamında yaratacağı farka dikkat çekmek yanında, esas olarak diyabetin önüne arkadaşım kelimesini ekleme çabasını da sembolize etmektedir.

Tip 1 diyabetli çocuklar ve ailelerinin katılımı ile halka açık olarak gerçekleşecek koşuda 10 yaş altı 400 metre ile 10 yaş ve üzeri 1500 metre ve 3000 metrelik parkurlarda koşulacak.

Koşmak, kuşlara yakın olmak, hafiflemek, ruhumuzu ve bedenimizi doğaya bırakmak, koşarken oluşan enerji ile yükselmek de demektir. Sizleri işte bütün bunlar için ama esas beraberce koşmak ve mutlu olmak için “Arkadaşım Diyabet Koşusu”na katılmaya çağırıyoruz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r