Kar yağışı Türkiye’yi terk etmiyor

Kar yağışı Türkiye’yi terk etmiyor

ABONE OL
Ocak 26, 2022 19:23
Kar yağışı Türkiye’yi terk etmiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün 26 Ocak Çarşamba günü tarihli güncel hava durumu raporunda, kar yağışının devam edeceği ifade edilirken, 32 ile sarı ve turuncu kodlu uyarı yapıldı. Uzmanlar çarşamba ve perşembe günü aralıklarla devam edecek yağışların perşembe günü öğleden sonra İstanbul’u terk edeceğini aktardı.

Meteoroloji’nin son hava durumu raporunda bugün 32 ile sarı ve turuncu kodlu uyarıda bulunuldu. Bugün İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun batısı ile Kocaeli, Yalova, Sakarya’nın kuzeyi, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay, Anamur, Tokat, Muş, Bingöl, Adıyaman, Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa’nın kuzey ve batısı ile Batman ve Diyarbakır’ın kuzey kesimlerinde kuvvetli ve yoğun kar yağışı bekleniyor.

Yağışların; İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun batısı ile Kocaeli, Yalova, Sakarya’nın kuzeyi, K. Maraş, Osmaniye, Hatay, Anamur, Tokat, Muş, Bingöl, Adıyaman, G. Antep, Kilis, Ş. Urfa’nın kuzey ve batısı ile Batman ve Diyarbakır’ın kuzey kesimlerinde kuvvetli ve yoğun kar şeklinde olacağı tahmin edildiğinden başta buzlanma ve don olayına bağlı ulaşımda aksamalar, yüksek kar örtüsünün oluğu yerlerde çığ riski ile tipi şeklinde yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Rüzgarın, Batı Akdeniz’de kuzeyli, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde eseceği beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi ile çatı uçması gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r