Arap Birliğinin Dışişleri Bakanlarından Kudüs Toplantısı

ABONE OL
Aralık 9, 2017 23:12
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Suudi Arabistan’ın Dışişleri Bakanı görevindeki Adil el-Cubeyr, Amerika Birleşik Devletleri’nin ”Kudüs kentini İsrail’in başkenti şeklinde tanıma” kararından dönmesi konusunda çağrıda bulundu.

Mısır’ın başkenti Kahire’de Filistin ve Ürdün’ün talebi üzerine düzenlenen Arap Birliği Dışişleri Bakanları Olağanüstü Kudüs Toplantısı’nda konuşan Cubeyr, uluslararası toplumun, uluslararası barışın korunması için Filistin meselesine kapsamlı ve eksiksiz bir çözüm geliştirmesini talep etti.

ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma ve Büyükelçiliğini buraya taşıma kararından vazgeçmesini isteyen Cubeyr, “Daha önce de ABD’nin nihai bir çözüme ulaşmadan önce Kudüs’le ilgili alacağı herhangi bir kararın, barış müzakerelerini daha fazla düğümleyeceği ve Müslümanları tahrik edeceği konusunda uyarmıştık.” dedi.

Cubeyr, Suudi Arabistan hükümetinin, ABD’nin Kudüs kararını kınadığını ve bu ülkenin Kudüs’ün “Filistin topraklarının bir parçası” olduğunu vurgulayan uluslararası kararları ihlal ederek açıkça İsrail yanlısı bir tutum sergilediğini kaydetti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r