Aktif Bank Zarrab Konusunda Açıklama Yaptı

ABONE OL
Kasım 30, 2017 20:10
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Amerika Birleşik Devletleri’nde görülmekte olan davada tanık şeklinde ifade veren Reza Zarrab`ın, Aktif Bank ile alakalı sözlerine, bankadan özel bir açıklama yapıldı.

Aktif Bank, “ABD’de görülmekte olan bir davada, bankamızın adı zikredilmiş ve buradan hareketle çeşitli mecralarda bankamız aleyhinde mesnetsiz iddialar ileri sürüldüğü görülmüştür. Bankamız tarafından bugüne kadar ABD ve diğer uluslararası yaptırımların ihlal edilmesine yönelik herhangi bir işlem gerçekleştirilmemiştir.” açıklamasında bulundu.

Aktif Bank açıklamasında, 2011 yılının ilk yarısında ABD Hazinesi OFAC (Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi) yetkilileri ile ticari riskler konusunda istişarede bulunulması akabinde bankanın işlemlerinin şeffaflık ilkesinin bir gereği olarak uluslararası bir bağımsız denetim kuruluşu’na özel olarak denetlettirilerek, sonuçlarının OFAC dahil tüm ilgililer ile paylaşıldığı bildirildi.

Açıklamada, “Dolayısıyla, bankamız geçmişte ve bugün gerek ulusal gerekse de uluslararası kuruluşlarla iş birliği içinde çalıştığından, dava neticesinde tarafımıza yöneltilebilecek herhangi bir negatif sonuç olmayacaktır.” ifadesine yer verildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r